Haberler

MİLLİ SPORCUMUZ OĞUZ UYAR’DAN BİRLİĞİMİZE ZİYARET

User Rating: 5 ( 1 votes)

 

Çanakkale’den, Japonya’nın başkenti Tokyo’da gerçekleştirilen Dünyanın en büyük spor organizasyonu Tokyo2021 Olimpiyatlarına katılan ilk Milli Sporcumuz Oğuz UYAR, Çanakkale Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Ömer KALKAN ve atletizm antrenörü Vijdan BERBEROĞLU ile birlikte, Çanakkale Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğimize ziyaret gerçekleştirdi.Ziyarette Çanakkale Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı ve Birlik Yönetim Kurulu Üyemiz Mehmet Ali DEMİR de bulundu.

Birlik Başkanımız Ünal ÖZCAN, Çanakkale’miz başta olmak üzere tüm gençlerimize örnek teşkil eden bu başarı için Milli Sporcumuz Oğuz UYAR’ı tebrik ederek, her zaman kendisinin ve Oğuz gibi genç yeteneklerin yanında olduklarını belirterek, ülkemizin ve özellikle Çanakkale gibi bir marka şehrinin, bu ve buna benzer spor dalları ile de adının ön plana çıkması gerektiğini ifade etti.

2021 Şubat ayında 200 m büyük erkekler de yarışan Çanakkaleli atlet Oğuz Uyar, Türkiye şampiyonu olurken  21.25’lik derecesi ile U23 yeni Türkiye rekorunun sahibi olmuştu. Oğuz Uyar Tokyo Olimpiyatlarında ülkemizi 4×100 m bayrak takımımızda temsil etti. Bayrak yarışı takımımız bu yıl yine Çanakkaleli sporcumuz Oğuz Uyar ile birlikte Balkan Şampiyonluğunu kazanmıştı.

Daha Fazla Göster
Kapalı