Ahilik

Ahilik Ansiklopedisi

Ahilik Ansiklopedisi, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Esnaf ve Sanatkarlar Genel Müdürlüğü’nün koordinasyonunda, yaklaşık bin yıllık geçmişiyle tarihimize silinmeyecek etkiler bırakmış olan Ahilik kültürünü ve felsefesini yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak için insanlığa kadim bir model olarak sunulmasına vesile olmak adına, alanında uzman birçok bilim insanın katkısıyla hazırlandı.

Geleceğe ve günümüze ışık tutacak yeni çalışmalara öncülük etmesi planlanan ansiklopedi iki ciltten oluşmaktadır ve madde bazında yazılmıştır.

Ansiklopedide; Ahi Evran Veli’nin hayatı ve Ahiliğe etkileri, Ahilik ile ilgili dünyada yapılan yüksek lisans ve doktora tezleri ile yapılmış bütün eserlerin tanıtımı, tarihteki Ahiler ve Ahi yapıtları, Ahiliğin kaynak eserleri olan fütüvvetnamaler , şecerenameler, icazetnameler ile seyahatnameler ile Ahilik ve Esnaf Kuruluşları da yer alıyor.

Kreatif uygulama ve tasarım hizmetleri tamamlanan ansiklopedinin 18 Eylül 2014 tarihinde lansmanı yapılarak ilim dünyasına sunuldu. İki ciltten oluşan bu değerli esere aşağıdaki bağlantıları tıklayarak ulaşabilirsiniz.

ahilik ansiklopedisi 1.cilt

ahilik ansiklopedisi 2.cilt

 

Etiketler
Daha Fazla Göster
Kapalı